At Nasıl Çizilir?

At Nasıl Çizilir? merak ediyorsanız bu videoda izleyeceğiniz yöntem ve teknikleri uygulayarak kolay fakat güzel bir at çizebilirsiniz. Karakalem yöntemiyle at çizmek isteyenlere bir fikir verebileceğine inandığımız bu videoyu mutlaka izleyin. Başka pozisyon ve konumda at resmi çizmek isteyenler için diğer videoları izleyebilirsiniz. Kolay karakalem çizimleri için bizi takip edin, kendinizi geliştirin.

Öncelikle hızınıza göre ”At Nasıl Çizilir” videosunu durdurarak adım adım çizimi takip ederek çizmenizi öneririm. Video içinde geçen adımların tercümesini aşağıda adım adım sizler için hazırladık. İlk bir kaç adımda kaleminizi bastırmadan yumuşak vuruşlarla çizin. İyi seyirler…

Adım 1: Atın vücudu için bir rehber olarak iki daire çizin. Daireler mükemmel olmak zorunda değil sadece kılavuz olarak çizin.

Adım 2:  Atın başı için rehber olarak küçük bir daire çizin.

Adım 3: Atın vücudunu oluşturmak için, ana şekilleri birbirine  bağlamak için bir dizi hatlar çizin.

Adım 4: Atın kulakları için rehber olarak baş üstünde M harfi benzeyen iki küçük üçgen çizin.

Adım 5: Atın kuyruğu için vücudun sol tarafında eğimli bir çizgi çizin.

Adım 6: Atın bacaklar için rehber olarak vücudun aşağısında dört kavisli çizgiler çizin. Uzunluk istediğiniz gibi çizgiler çizin.At uzun boylu ise çizgiler uzun. Kısa çizgilerle bir midilli olur.

Evet şuana kadar taslak oluşmuş durumda. Bu noktadan itibaren kaleme sert basarak daha belirgin bir kroki oluşturun.

Adım 7: Çemberin sağ üst tarafında kafasının içinde atın gözünü çizin.Atın gözü temelde içinde bir gölgeli daire ile bir futbol topu şeklindedir.Göz kapağı için yukarıda bir çizgi çizin.

Adım 8: Atın burun deliği için başın ucunda hatlarla gölgelendirilmiş oval iki delik çizin.

Adım 9: At burnunun geri kalanını çizmek için bir rehber olarak ilk şeklin eğriliğini kullanın.Ağız burun altında bir çizgi,  çene ise at ağzının altında kavisli bir çizgidir.

Adım 10: Rehber olarak başlangıç ​​şekilleri kullanarak daha fazla ayrıntılı olarak kulakları çizin.

Adım 11: Hızlı, kısa dokunuşlarla,kulaklar arasında ve üstünde yele için tüyler çizin.

Adım 12: Rehber olarak ilk hatları kullanarak at kafasının kalanını çizin. Belirgin bir çene için en alt kısmında bir eğri çizin.

Adım 13: Atın boynunda yele dökümü  çizmek için uzun vuruşları kullanın. Kısa veya istediğiniz uzunlukta yele çizebilirsiniz ancak her zaman atın boynunun şeklini bozmayın.Bu aşamadan sonra da atın boynunu koyulaştırın.

Adım 14: Rehber olarak çizgileri kullanarak atın ön ayakları çizin. Çizginin etrafını ve dışını çizerek atın eklemlerindeki ve toynaklarındaki çıkıntıları çizin. Daha sonra aynı tekniği kullanarak diğer bacağı çizin, Toynaklarina belirtmek için bir çizgi çizin.

Adım 15: Arka ayaklar için ön ayaklardaki temel yolu izleyerek çizin. Burda diz eklemini daha belirgin bükerek çizin.Atın diğer ayağını görünür aynı şekilde ama sadece alt kısmını çizin.

Adım 16: Kıl akışını simüle etmek için hızlı, kısa darbeleri kullanarak at kuyruğu çizin. Kuyruk yelesi gibi, siz atın kuyruk uzunluğunu istediğiniz miktarda yapabilirsiniz.

Adım 17: Vücudun geri kalanını tamamlamak için çizgileri birleştirin.

 Adım 18 (opsiyonel): Bir kabataslak bakışla burada  daha temiz bir görünüm için ilk kılavuz çizgiler olabildiğince çoğunu silebilirsiniz.Tüm kılavuzları silebilirsiniz,sıkıntı yok. Yanlışlıkla silmiş olabileceğiniz son kroki satırları yeniden çizin.

Adım 19 (opsiyonel): Daha fazla yapı, boyut ve hacimli çizim için gölgeleme ekleyin. Tonal değer farklı derecelerde almak için kalem üzerinde baskı değiştirin. Güzel görünümlü bir parlaklık için gölgesiz yele parçası bırakabilirsiniz.Gölgeler onunla tutarlı şekilde gölgeleme zaman ışık kaynağının yönünü seçin. Gölgeleme çizimi Atın daha fazla iskelet ve kas yapısını  vermek için yardımcı olur. Bu her zaman mümkün olduğunca doğru atın anatomisini almak için kullanılabilir iyi bir fikirdir.

 

 

Çocuklar için basit uygulamalı at resmi çizim aşamaları için tıklayın!

Karakalem Aslan Çizimi İzle

Köpekbalığı Çizimi İzle

Kelebek Çizimi İzle

Pitbul Cinsi Köpek Çizimi İzle

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir